Porkuni kooli ehitamisest

13.04.2009

Eilne uudis Virumaa Teatajas annab edasi hea sõnumi ka Porkuni kooli ehitamise käekäigu kohta. Endiselt on paigas välja hõigatud aeg uue kooli valmimise kohta, milleks on 15. august 2010. MTÜ Porkuni püüab ka seda teemat edaspidi meie kodulehel kajastada.

Väljavõte VT artiklist:

"Haridus- ja teadusministeeriumi koolikorralduse osakonna Põhja-Eesti piirkonna kuraator Arne Piirimägi rääkis, et Porkuni hoonekompleksi eskiis on valmis ja koostöö projekteerijaga toimib.

"Praegu on kõik graafikus. Võib juhtuda, et kopp lüüakse maasse juba sügisel," ütles ta, kuid lisas, et see sõltub siiski nii projekteerimis- kui ehitushankest.

Aasta viimasel päeval haridusministeeriumi ja RKASi vahel alla kirjutatud leping on raamdokument, milles investeeringute summasid pole, kuid Piirimäe sõnul on ehitamiseks hea aeg ja hoone maksumus võib kujuneda oluliselt odavamaks kui mõni aasta tagasi.

Porkuni kooli direktor Tiit Leemets peab uue maja puhul väga oluliseks eeskätt õpilaskodu, mis praegu asub Porkuni mõisa pööningul ja mille tingimused pole päris sellised, nagu olla võiks.

Et koolis on ka palju liikumispuudega lapsi, pole praegused keerdtrepid sobivad ja õpilaste liikumine on raskendatud.

Vanast majast 300 meetri kaugusele kerkivas kompleksis on kõik üheskoos ja lapsed ei pea enam hoonete vahel liikuma.

Lisaks annab uusehitis suuremad võimalused rehabilitatsiooniks, näiteks vesiraviks. "

Tervet artiklit võib lugeda siit: Porkuni ja Vaeküla kool saavad korda, Kadri Haavajõe

Toimetas: Martin Sõmer