Minu Eesti toimkonna pöördumine

30.04.2009

Hea talguline!

Tore, et oled otsustanud mõttetalgutele tulla, et oma kodu ja Eesti heaks koos lahendusi leida. Mõtlema on oodatud kõik! Kui Su pereliikmed, sõbrad või tuttavad soovivad kaasa tulla – seda parem.

Soovime toimkonna poolt sulle saata mõned soovitused ja juhtnöörid.

Mõttekodade uksed avatakse igal pool kell 10:00. Kirjuta võimalusel üles oma kojavanema kontakt, et eksimise korral helistada.

Võta võimalusel kaasa sülearvuti, et mõtted arvutisse sisestada. Samuti võta kaasa veidi süüa - kook, võileivad või küpsised. Neid võid ka teistega jagada! Osades mõttekodades pakutakse koja poolt kohvi-teed ja vett. Muid ettevalmistusi tegema ei pea.

Ajakava:
10:00 avatakse mõttekodade uksed
15:00 orienteeruv talgute lõpuaeg

Mis toimuma hakkab?

Sind tervitavad kojavanem ja talgujuht. Nemad räägivad, kuidas päev välja näeb. Nende käest saad vajadusel abi ja infot. Kõiki talgulisi tervitab ka Vabariigi President. Kuidas ta seda teeb, on üllatus!

Siis hakkab mõtlemine pihta.

Soovijad saavad püstitada oma küsimuse, mida arutama hakatakse. Küsimus peaks algama sõnaga "kuidas", et koos saaks välja pakkuda lahendusi. Küsimuse püstitajaks võib olla igaüks, kuid mingit sundust ega kohustust kellelgi pole.

Vestlusringides juhivad vestlust need, kes küsimuse püstitasid. Sõna võivad võtta kõik, kes tahavad. Aga ka lihtsalt kuulamine on lubatud. Kehtib kahe jala seadus. Kui tunned, et vestlusring on end sinu jaoks ammendanud, liigu järgmisesse vestlusringi.

Vestlusringide lõpus on võimalik tutvuda kõikide vestluste tulemuste ja lahendustega, ning teha kokkuvõtteid. Talgud lõppevad orienteeruvalt 15.00

Mõttetalgutel on mõtelda ja arutada mõnus, sest:

  • Loome üheskoos positiivse, sõbraliku ja avatud õhkkonna
  • Väärtustame teineteise aega ning alustame õigel ajal
  • Otsime loovaid lahendusi ja pakume asjalikke ideid
  • Kuulame selleks, et mõista. Hindame üksteise mõtteid, ideid ja arvamusi.
    Me ei sõimle ega halvusta teisi
  • Mõttetalgud on apoliitilised
Pole ju keeruline? Teeme ära!

Kohtumiseni 1. mail!

Minu Eesti toimkond