Täna, 4. augustil pandi nurgakivi uuele koolimajale.

04.08.2010

Kohal olid haridusminister Tõnis Lukas, maavanem Einar Vallbaum, Riigi Kinnsvara AS juhataja Jaak Saarniit, HM kantsler Kalle Küttis, Tamsalu valla juhid Andrus Freiienthal ja Toomas Uudeberg, hoone arhitekt Uko Künnap, Porkuni kooli direktor Tiit Leemets, endine direktor Kaljo Pilt, ehitajate ja ajakirjanduse esindajad.
Tõnis Lukas rõhutas oma kõnes, et tal on heameel, et riik oma võlga erivajadustega laste ja nende pedagoogide ees likvideerima on asunud. Ta ütles, et ehitamisel on neli kooli ja arvas, et kohaletulnute abiga võiks ehitus õhtuks juba jõudsasti edeneda.
Jaak Saarniit ütles, et Porkuni kool pole maakonnas ainus riigi ehitus ja luges üles terve rea valmivaid hooneid. Ta mainis, et hoone kubatuur on üle 37000 m3 ja pindala üle 6000 m2,  ning lubas, et maja saab valmis maikuus 2011.
Toomas Uudebergil oli hea meel, et valmiv koolimaja annab kohalikele kindluse töökohtade säilimiseks.
Tiit Leemets ütles, et koolimaja ideekavandi valmimisel oli suur osa kogu kooli kollektiivil kes lahendusi välja pakkusid ning avaldas heameelt selle üle, et lastel avanevad edaspidi tõeliselt kaasaegsed võimalused hariduse omandamiseks.
Pildid galeriis.